Serinus Energy: wyniki – podsumowanie pierwszego kwartału

150x110

Serinus Energy zamknął sprzedaż udziałów w KUB-Gas w lutym. Średnia produkcja Spółki w pierwszym kwartale wyniosła 2.213 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, zaś środki z działalności operacyjnej wyniosły 2,7 mln USD. Serinus zanotował wzrost wartości bieżącej netto (netback) w Tunezji – z 4,55 USD za baryłkę ekwiwalentu ropy naftowej w czwartym kwartale 2015 do 11,44 USD w pierwszym kwartale 2016.

Podsumowanie

Produkcja i ceny

Wydobycie w Tunezji wyniosło 1.154 boe/d. Na wynik złożyło się: 901 baryłek ropy i 42,5 tys. m sześc. gazu ziemnego dziennie. Negatywny wpływ na wynik miały m.in. przestoje w pracy związane z wymianą pomp wgłębnych oraz zamykaniem odwiertów w celu odbudowy ciśnienia. Dodatkowo, wydobycie z odwiertu WIN-12bis jest ograniczane przez zarastanie rur, dwa kolejne odwierty na polu Sabria wymagają rekonstrukcji, odczuwalne są również naturalne spadki wydobycia wynikające z braku nowych wierceń.

Produkcja na Ukrainie osiągnęła poziom średnio 1.059 boe/d. Na wynik złożyło się: 175,56 m sześc. gazu oraz 26 baryłek kondensatu dziennie.

W Tunezji za baryłkę ropy Spółka uzyskiwała cenę średnio 37,12 USD, a za tysiąc stóp sześciennych gazu średnio 5,31 USD. Na Ukrainie płacono średnio: 6,63 USD za tysiąc stóp sześciennych gazu oraz 29,34 USD za baryłkę kondensatu.

Do tej pory, średnia produkcja w drugim kwartale wynosiła ok. 1.225 boe/d (902 baryłek ropy, 53,8 tys. m sześc. gazu).

Perspektywy

Ze względu na sytuację na rynku surowców, celem Serinus jest utrzymanie aktualnego poziomu produkcji przy jednoczesnym maksymalnym zredukowaniu wydatków. Budżet inwestycyjny jest elastycznie dostosowywany do zmian na rynku ropy. Spółka szacuje, że wykonywanie nowych odwiertów będzie opłacalne ekonomicznie przy cenie czterdziestu kilku USD za baryłkę ropy. Aktualna produkcja w Tunezji utrzymuje dodatnie saldo przepływów finansowych nawet przy poziomie 30 USD za baryłkę ropy naftowej.

W Rumunii Spółka pracuje nad komercjalizacją odkrycia z odwiertu Moftinu-1001 i rozpoczęciu fazy produkcji próbnej. Zarząd jest w trakcie dopracowywania programu wierceń i zakończył przygotowywanie projektu niezbędnej infrastruktury naziemnej. W związku z oczekiwaniem na wymagane pozwolenia i atesty, prace wiertnicze oraz budowa mogą rozpocząć się w drugiej połowie 2016 roku. Serinus aktywnie pracuje nad pozyskaniem partnera do podjęcia współpracy w Rumunii, na zasadzie inwestycji joint venture.


dostarczył infoWire.pl